Jaki olej do ciągnika wybrać? Kompletny przewodnik

Jaki olej do ciągnika wybrać? To niezwykle istotna kwestia dla zachowania wydajności, niezawodności i trwałości naszej maszyny rolniczej. Dobrej jakości olej przekładniowy, olej do wspomagania oraz olej silnikowy odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu optymalnego działania każdego komponentu ciągnika. Warto zwrócić uwagę, że każdy z tych olejów jest istotny i ma unikalne właściwości.

Jaki olej silnikowy do ciągnika rolniczego?

Gdy chodzi o olej silnikowy do ciągnika rolniczego, warto zwrócić uwagę na specyfikacje producenta i zalecenia dotyczące olejów. W tym przypadku, również Q8 Oils może dostarczyć odpowiednie produkty, dostosowane do wymagań poszczególnych modeli ciągników rolniczych. Zastosowanie odpowiedniego oleju silnikowego pozytywnie wpłynie na wydajność, zużycie paliwa oraz żywotność silnika.

Oleje Q8 2200 UTTO 10W-30 i Q8 5000 STOU 10W-40 stanowią ważne kategorie olejów używanych w ciągnikach i maszynach rolniczych. Oba rodzaje olejów mają odpowiednie właściwości, które sprawiają, że są idealnie dopasowane do różnych zastosowań w ciągnikach i maszynach rolniczych.

  1. Q8 2200 UTTO 10W-30 (Universal Tractor Transmission Oil) to uniwersalny olej przekładniowy dla ciągników. Ten rodzaj oleju został opracowany specjalnie do zastosowania w przekładniach hydrostatycznych i skrzyniach biegów ciągników, a także w układach hydraulicznych tych maszyn. Dzięki swojej wielofunkcyjności, Q8 2200 UTTO 10W-30 może zastąpić wiele różnych olejów, co ułatwia obsługę i zmniejsza zapasy magazynowe. Ten rodzaj oleju ma doskonałe właściwości smarne, chroni przekładnie przed zużyciem i korozją oraz zapewnia płynną pracę układów hydraulicznych. Dzięki temu ciągniki są bardziej wydajne, a ich żywotność jest wydłużona.
  2. Q8 5000 STOU 10W-40 (Super Tractor Oil Universal) to specjalny olej, który może być używany w różnych zastosowaniach w ciągnikach i maszynach rolniczych. To olej łączony, który został stworzony do spełnienia wymagań przekładni, układów hydraulicznych oraz silników ciągników. Q8 5000 STOU 10W-40 jest szczególnie polecany do ciągników, które wymagają wszechstronnego oleju do różnych zastosowań. Dzięki swojej elastyczności, ten olej zapewnia nie tylko skuteczną ochronę przekładni i układów hydraulicznych, ale także chroni silnik przed zużyciem i osadami, a także redukuje emisję spalin. Dla użytkowników posiadających starsze ciągniki, stosowanie Q8 5000 STOU 10W-40 może być korzystnym rozwiązaniem, umożliwiając ekonomiczną i efektywną obsługę różnych części maszyny.

Odpowiednio dobrane oleje od Q8 Oils zapewniają ochronę nie tylko poszczególnych komponentów ciągnika, ale także wpływają na jakość pracy maszyny jako całości. Regularna wymiana olejów, zgodnie z zaleceniami producenta, jest kluczowa dla utrzymania optymalnej wydajności i długiej żywotności ciągnika.

Jaki olej hydrauliczno przekładniowy do ciągnika?

Jaki olej hydrauliczno przekładniowy do ciągnika? Proponujemy Q8 2200 UTTO 10W-30 – to doskonały wybór dla ciągników, zapewniający najwyższą jakość oleju przekładniowego. Ten uniwersalny olej został opracowany z myślą o maszynach rolniczych, terenowych i budowlanych. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają na skuteczną ochronę naszego ciągnika oraz zwiększenie jego trwałości. Ponadto, Q8 2200 UTTO 10W-30 spełnia wymagania API oraz został zaakceptowany przez renomowanych producentów OEM, takich jak Deutz, Volvo, CAT i Allison.

Olej do ciągnika

Jaki olej do wspomagania ciągnika? Jeśli zależy nam na wydajnym wspomaganiu ciągnika, konieczne jest wybór odpowiedniego oleju. Q8 2200 UTTO 10W-30 doskonale sprawdzi się również w układach wspomagania, dzięki czemu podniesie komfort pracy operatora. Pamiętajmy, że dobra jakość oleju wpływa na odpowiednią pracę układu, co z kolei wpłynie na precyzyjne sterowanie ciągnikiem.

Olej do traktora

Podsumowując, dobór odpowiedniego oleju do ciągnika rolniczego ma kluczowe znaczenie dla efektywności, niezawodności i długowieczności maszyny. Q8 2200 UTTO 10W-30 jako uniwersalny olej przekładniowy, doskonale spełniający wymagania wielu producentów i API, pozwoli na ochronę mechanizmów przekładni i podniesienie wydajności.

Stosowanie także Q8 2200 UTTO 10W-30, jak i Q8 5000 STOU 10W-40 pozwala na optymalne wykorzystanie maszyny, zminimalizowanie kosztów serwisowych oraz zapewnienie długiej żywotności i niezawodności całego parku maszynowego.

Zatem – jaki olej do traktora wybrać? Postaw na Q8 Oils! Nasza hurtownia olejów gwarantuje niezawodne oleje silnikowe!

Wybierając odpowiedni olej do wspomagania i silnika, dostarczony przez zaufanego producenta takiego jak Q8 Oils, zapewnisz płynną pracę układów i serca ciągnika – silnika. Dzięki temu, Twoja maszyna będzie gotowa sprostać wyzwaniom rolniczego życia i pozwoli skutecznie wykonywać różnorodne zadania na polu. Zapraszamy do kontaktu!