Zastąpienie oleju mineralnego olejem biodegradowalnym Q8 Holbein Eco

Rośnie świadomość znaczenia stosowania przyjaznych dla środowiska środków smarnych, szczególnie w branżach wrażliwych ekologicznie, takich jak leśnictwo, rolnictwo, transport rzeczny, przemysł morski, górnictwo itp.

Wielu właścicieli instalacji hydraulicznych popiera troskę o środowisko, ale zastanawia się, czy zachowana zostanie wydajność ich maszyn po zmianie standardowego oleju hydraulicznego na olej biodegradowalny, taki jak Q8 Holbein Eco.

Co z wydajnością operacyjną po przejściu na olej biodegradowalny?

Możemy śmiało powiedzieć, że przejście na wysokiej jakości olej biodegradowalny nie będzie miało negatywnego wpływu na wydajność i żywotność instalacji hydraulicznej. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka zasad przy przechodzeniu z oleju mineralnego na olej biodegradowalny. W teorii Q8 Holbein Eco jest mieszalny z innymi biodegradowalnymi i mineralnymi olejami hydraulicznymi. W praktyce jednak jakość aktualnie używanego oleju hydraulicznego może powodować problemy w zakresie właściwości smarnych i żywotności nowego oleju.

Przed napełnieniem układu nowym olejem biodegradowalnym należy najpierw przeanalizować jakość aktualnie używanego oleju. W tym miejscu warto określić kompatybilność starego i nowego oleju poprzez wykonanie testów na wydzielanie powietrza, zachowanie się piany, lepkość i zawartość wody w próbce używanego oleju (ok. 500 ml).

Jeśli nie są dostępne żadne informacje na temat używanego oleju lub jeśli wyniki analizy oleju są negatywne pod względem jakości lub kompatybilności, należy zdecydowanie wymienić go na nowy olej.

Przy przechodzeniu z oleju mineralnego na biodegradowalny olej hydrauliczny jako ogólne wytyczne można wykorzystać normę ISO 15380. Norma ta określa maksymalny stopień zanieczyszczenia oleju mineralnego na poziomie 2%. W przypadku mieszania dwóch różnych olejów biodegradowalnych dopuszczalny jest ten sam stopień zanieczyszczenia wynoszący 2%.

 

Biodegradowalny olej hydrauliczny Q8 Holbein Eco

Przyjazny dla środowiska syntetyczny olej hydrauliczny o wysokim wskaźniku lepkości

Q8 Holbein ECO 46 to wyjątkowy, przyjazny dla środowiska syntetyczny środek smarny o wysokim wskaźniku lepkości. Dzięki swoim właściwościom może być stosowany w delikatnych obszarach i w szerokim zakresie temperatur. Ten środek smarny ulega łatwej biodegradacji >70 w ciągu 28 dni. Q8 Holbein ECO jest kompatybilny z mineralnymi i roślinnymi środkami smarnymi. Q8 Holbein Eco 46 jest idealny do układów hydraulicznych gdzie niezbędne jest stosowanie olejów biodegradowalnych, takich jak rolnictwo, leśnictwo, budownictwo wodne i morskie,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *